Hodowla marihuany, jakkolwiek jest kuszącą perspektywą, wymaga również skrupulatności i uwagi.

W pewnej skali można ułatwić sobie zadania związane z hodowlą poprzez nasiona autoflowering zakupione z pewnego źródła. Za ich sprawą można uzyskać łatwiej, szybciej i mniejszym nakładem wysiłku i uwagi atrakcyjne, satysfakcjonujące plony.

Autoflowering - łatwiejsza hodowla marihuany

Nasiona marihuany w odmianach autoflowering

Różnice pomiędzy charakterystyką nasion typu autoflowering, a tradycyjnych ich odmian są znaczące. Tradycyjne nasiona zakwitają na skutek cykli związanych ze światłem, podczas gdy nasiona autoflowering dokonują tego niejako automatycznie, na bazie swojego wieku. To on determinuje kiedy roślina zacznie zakwitać. Ponadto, nasiona tego rodzaju nadają się do zbiorów szybciej od tradycyjnych. Zazwyczaj chodzi tutaj o okolice dziesięciu tygodni, jakkolwiek nie są rzadkością przypadki, kiedy roślina gotowa jest do zbioru już po zaledwie ośmiu tygodniach.

Niektórzy mogą mieć jednak uzasadnione obawy co do aromatu i zawartości cannabinoidów w roślinie wyhodowanej poprzez nasiona autoflowering. Istotnie – przed laty plony wyhodowane z tych nasion przedstawiały atrakcyjność jaka ustępowała najbardziej pożądanym odmianom, jednak te niekorzystne rozbieżności uległy rozproszeniu. Można obecnie znaleźć w sklepach nasiona autoflowering jakie gwarantują zarówno łatwiejszą uprawę, jak i też pełny wdzięk aromatu i smaku. Z tego względu obecnie nie ma już żadnego powodu dla którego powinno się rezygnować z łatwiejszego procesu uprawy.

Jako, że nasiona autoflowering są odmianą trwałą, hodowca nie musi obawiać się o ich nadmierną delikatność utrudniającą doprowadzenie planów hodowlanych do końca. Nie należy też błędnie zakładać, że wszystkie nasiona tego typu pochodzą z jednej odmiany, ponieważ tę charakterystykę przedstawiają odmiany o różnych smakach i zawartości THC. Przeglądając więc informacje na temat poszczególnych odmian można z powodzeniem znaleźć propozycję odpowiadającą swoim preferencjom. Odnalezienie jej jest kwestią tylko i wyłącznie odrobiny zaangażowania w zapoznanie się z charakterystykami odmian.